Hat Eğitimleri Çanakkalede

Güzel Yazı Kursları Çanakkale

 

HAT – KALİGRAFİ
Kaligrafi Uzmanı

başarı – sevgi – güven

Hat Dersleri

Hat Eğitim Atölyeleri

Hat sanatı tamamen sanatçıya bağlı bir çalışmadır. Önemli olan hat ile yazmak istediği şeyin belirlenmesidir. Sanatçı ilk olarak yazılacak şeyi kâğıda yerleştirdikten sonra ruhunun ve sanatının elverdiğince sembolleştirerek ve sonucunda da hat sanatı ortaya çıkarmaktadır. Bunu yapabilmek hat sanatının en büyük özelliğidir. Bu özelliği dolayısıyla her yetenekli kişinin hat sanatı yapamaması açıklanmış olur.

 

 • Kaligrafi Kalemleri

  Kaligrafi Kalemleri

  Kaligrafi Kalemleri

 • Kaligrafi Kalemleri

  Kaligrafi Kalemleri

  Kaligrafi Kalemleri

 • Kaligrafi Kalemleri

  Kaligrafi Kalemleri

  Kaligrafi Kalemleri

Devamı İçin..

Verdiğimiz Diğer Kurslar

 • Karakalem Hobi Kursları

  Karakalem

  Sevdiklerinizi Çizin

   


 • Karakalem İçerik

  Karakalem İçerik

   

 • Resim Sergisinde

  Karakalem Sergiler

  Yıl Sonu Sergilemelere Katılın

   


 • Fotoğraf Çek

  Fotoğraf Çekmeyi Dene

   


 • Gezilere Katıl

  Fotoğraf Kurslarına Katıl

   


 • Sergile

  Fotoğrafını Sergile

   


 • Ebru Kursu

  Ebru Kurslarına Katıl

   


 • Dostlarınla Gel

  Arkadaşlarınla Katıl

   


 • Ebru Gösterileri

  Gösterilere Katıl

   

Kaligrafi Eğitim Merkezi

Çocuklar İçin Kaligrafi Eğitimi

Çocuklar İçin Kaligrafi Eğitimi

Kişinin hayal gücü hat sanatında harflerin sembolleştirilmesi ya da sembolün harfe uygulanması ile ortaya çıkar. Kişinin hayal gücü ne kadar geniş olursa olsun bunu kâğıda aktaramazsa hat sanatı ortaya çıkamaz.

Bu anlamda hat sanatı ustalarının değeri ve önemi tam olarak burada ortaya çıkmaktadır. Herkesin yapabileceği bir şey olmayan hat sanatı, ustasından öğrenilmesi gereken bir zanaattır.

Kaligrafi yani hat sanatı yapmayı öğrenmek isteyen kişi ustasını iyice gözlemlemelidir. Gerçek bir hat ustası olabilmek için uzun bir uğraş ve emek gerekmektedir. Ve elbette ki o ruha erişebilmek işin en önemli kısmıdır.

Bu yüzden katılım gösterdiğiniz kurstaki eğitmenin sadece öğretmen değil bir usta olması şarttır.

Çocuklar İçin Kaligrafi Eğitimi

Yetişkinler İçin Kaligrafi Eğitimi

Hobi Kursları

Hat sanatının geçmişi incelendiğinde özellikle kişiler arası ve resmi yazışmalarda kullandığı görülmektedir. Matbaanın ortaya çıkması ile de birlikte sadece görsellik yani dekoratif amaçlı bir hal aldı. Zamanla evlerde kullanılan bir tabloya dönüştü. Aslında cami kapılarında ve eski kervansaraylarda kullanıldığını dikkat ettiğinizde görebilirsiniz.

Devamı İçin..

Kaligrafi Dünyası

Kaligrafi Dünyası

 

Kaligrafi Ustası

Kaligrafi Ustası

Kaligrafi Ustası

 

Kaligrafi Yapanlar

Kaligrafi Yapanlar

Kaligrafi Yapanlar

 

Kaligrafinin Tarihçesi

Hat Atölyesi

Hat sanatı bulunduğu bölgeye has özellikler taşıdığı için halka temas edememiştir. Yani sadece önemli yazışmalar ve diplomatik konular için tercih edilmesi bunu engellemiştir. Günümüzde ise sadece görsel bir şölen oluşturmak istendiği zaman tercih edilmektedir. Ek olarak hat sanatı bölgeden bölgeye de farklılık gösterir. Bu durumda en basit hat sanatının bile diğer coğrafyalarda okunmasını engellemiştir.

Devamı İçin..

Kaligrafi Türleri

Kaligrafi Türleri

Kaligrafi Eğitimi, Güzel Yazı Eğitimi ve Hat Kursları içerisin de yerinizi almak ve bu sanatı icra etmek isterseniz kurs içeriklerimiz ile ilgili görüşmek üzere sizleri bekliyoruz. Usta çırak ilişkisi ile bu sanatı icra etmeniz ve kadim gelenekleri devam ettirmeniz için hazırlanan eğitim içeriklerimiz bulunmaktadır.

Devamı İçin…

Güzel Yazı Yazmanın

Güzel Yazı Yazmanın

Hat güzel yazı yazmanın sanat dönüşmüş halidir. Kullanılan tüm alfabelerin değişik yazılışları mevcuttur. Bu değişik yazı şekilleri hattatlık sanatının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu sanata en uygun alfabelerden birisi de Arap alfabesidir. Bu nedenle hat sanatı Osmanlılarda ve İslam dünyasının en başlıca el sanatları arasında yer alır.

Geleneksel Hat Dersleri

Geleneksel Hat Dersleri

Osmanlılarda hattatlık diğer doğu İslam dünyasından daha ileri seviyelere taşınmıştır. Sanat eseri değerini taşıyan bir çok hat çalışması ortaya çıkmıştır. Hat sanatında eski harfler kullanılarak yapılan yazı çeşitleri aşağıdaki gibidir

Hat sanatı, İslam sanatının kalbidir denebilir. Hat sanatının İslam sanatların arasında yeri özeldir. Hat yazı olmanın ötesindedir.

Bu Kursu Satın Al

Anadolu Sanat

36.9942,35.3235

Anadolu Güzel Sanatlar Logosu


 • ANADOLU GÜZEL SANATLAR MERKEZİ

  Merkez: Çınarlı Mah. 61014 Sok. No: 4 Arzu Apt. Zemin Kat: 2 Seyhan / ADANA/ TÜRKEY Tel: 0322 459 37 37

   


 • ANADOLU REKLAM AJANSI

  Atölye: Döşeme Mah. Mehmet Nuri Sabuncu Blv. No: 19 Seyhan / ADANA / TURKEY Tel: 0322 431 11 54

   


Çizim Kursları Çanakkale, En Düşük Karakalem Kursu Çanakkale, Kara kalem Çanakkale, Kara Kalem Dershanesi Çanakkale, Karakalem Çanakkale, Karakalem Eğitimleri Çanakkale, Karakalem Kursları Çanakkale, Karakalem Kursları Ne Kadar Çanakkale, Karakalem Kurslarının Fiyatı Çanakkale